Citat:
Ursprungligen postat av
Rips
Taler mot TH som gjerningsmann:
-Vi vet han var p jobb mesteparten av dagen. Sannsynligvis hele dagen.
-Han m ha hatt hjelp. Det er lite spor av dette. Ingen betalinger etc. Digital kommunikasjon.
-Svakt motiv. Mulig konomisk tap om hun ville skilles, om hun ville bestride ektepakt, om hun ville vinne frem. Mye om p dette motivet.
-Kunne gjort et mindre mistenkelig drap.
-Uvisst om affekt eller planlagt.
-Om gjort i affekt, ikke praktisk gjennomfre.
-Om planlagt for idiotisk. Mtte forst det ble mistanke.
-Kjpe Sprox, kjpe printer, rigge krypto, uten legge fra seg spor, ikke ta med telefon for unng digitale spor, men lyve on slette anrop?
-Uvisst om hun ville forlate han, eller han forlate henne.
-Skulle han ha klart dette m det ha vrt mange involverte, og mange dom kunne presse han for penger.
Jeg har ikke vanskelig for tro at han kunne vre en kone morder, verken planlagt eller i affekt. Bare at mten er helt idiotisk, eller umulig.
Tanken er at han gjorde det, men for at det kan stemme mtte han ha gjort den ene mer utrolige tingen, enn den andre.
Jeg tror mer p at snnen, eller helst noen i snnens tvilsomme nettverk str bak. Snnen har vrt naiv om at de ikke kom til skade mor, men s gikk det galt.
Den lsningen forklarer det meste.
det er faktisk en del som taler for at TH ikke er den (hoved) skyldige.
Motiv - TH ville ha veldig mye tape, men lite vinne p ta livet av AEH.
TH er spass oppegende at han m ha gjort seg en kost/nytte vurdering. Han m ha visst at han ville bli mistenkt, ha en stor sjanse for bli siktet og dmt og tilbringe mesteparten av resten av livet i fengsel, og om dette ikke skjedde ville han mtte leve med mistenkeliggjring fra familie, venner og folk flest resten av livet.
Det eneste rasjonelle motivet jeg ser er at AEH hadde noe meget kompormitterende p TH som hun kan ha truet med avslre ved en eventuell skilsmisse. Da kan TH gjort en kjlig vurdering at det ville vre verdt risikoen enn at dette kom ut.
Det rimer heller ikke at en person som har skydd offentligheten og har gjort mye for ha en anonym tilvrelse, skulle gjre noe slikt som han m ha visst ville bli et mediesirkus og skape veldig blest om hans person.
Noen av de indisiene som politiet har lekket, er ogs meget tynne.
det rimer f.eks. ikke at bortfringen, mordet er s godt planlagt og at han samtidig har hatt opne mter med krypto"eksperten", som har blitt bevitnet av andre. Hadde det skulle passe inn i mnsteret s hadde disse blitt holdt i hemmelighet.
Det virker ogs rart at man gjr en god planlegging, klarer sjule alle sine spor mtp skehistorikk, bruk av printer, rekvisita mm, for s slette to anrop for skjule noe for politiet.
Den som har utfrt dette, har planlagt veldig mye og har hatt en "krimiell" kompetanse i vite hvordan man unngr legge igjen spor, og det ikke er hvem som helst som ville klart noe slikt. Planleggingen og detaljorienteringen kan passe til THs personlighet og intellekt, men hadde han klart tilegne seg all denne kompetansen selv ? f.eks gjennom googling ? kanskje, kanskje ikke.
om det var noen i familien, f.eks. snnen, s ville veldig mye falle p plass. Det kan forklare hvorfor TH tilsynelatende er lite samarbeidsvillig med politiet, ikke spiller med opne kort, er tverr og vanskelig, osv.
Jeg vil tro det er dette som skaper mistanke mot TH, at politiet raskt har merket at han skjuler noe.