Han är mycket smart han den där Zelensky,
President Volodymyr Zelenskyj sier at Ukraina gjerne snakker med Russland – men ikke så lenge Vladimir Putin er president. – Et smart trekk, sier en utenriksekspert til.
Charlotte Flindt Pedersen, direktør ved*Det utenrikspolitiske selskab*i København, sier til VG at dette er «meget smart» av den ukrainske presidenten.
– Det som Zelenskyj legger opp til her, er å prøve å presse omgivelsene rundt Putin. De som er redde for at Putin skal trykke på atomknappen
På en måte oppfordrer han til kupp mot Putin. Zelenskyj tilbyr samtidig noe hvis de skulle avsette Putin. Når han sier at Ukraina er klare til å forhandle, så sier han samtidig at det er noe å forhandle om. Samtidig sier han at det ikke gjelder så lenge Putin sitter ved makten. Dere må med andre sørge for å fjerne han, og at begge sider kan ha fordel av det.
Hela artikeln finns här:
https://www.vg.no/nyheter/utenriks/i...kupp-mot-putin
Hoorah 😁