Testa rök det! Vart tvungen och testa bara för ATT. Förstog att det inte skulle fungera dock, onödig smärta för lungorna. Helvete vad det gjorde ont... Så testa på bara! P12 Fredrik blir väll ändå bäng av en cider.
Du kan ju inte vara seriös? Ge mig källa på att en Ibumetin innehåller 10mg Ibuprofen. Det är verksamt först i ett par 100mg+. Du har verkligen ingen koll på någonting. Troll!
Edit: Glömde tillägga att din idiotiska tråd kan påverka ungdomar så de röker massa Ibumetin i tron om att de skall bli berusade. Så tänk efter nästa gång och om du nödvändigtvis måste trolla, (vilket säker kan vara kul, om man nu inte har några att umgås med IRL och ha kul med dem) så byt till ett ämne som inte kan skada folk samt leder till att vi inte får köpa Paracetamol, Ibuprofen osv i storpack längre utan recept. Detta bara för att folk [Ungdomar mestadels] överdoserat i tron att de kan bli berusade.
Sen behöver ingen kommentera att det är 18+ här för det är lätt att komma runt. Man behöver inte heller vara 18 för att läsa här. Ungdomar tänker inte på samma sätt som en vuxen människa, så kommentarer om "personligt ansvar" förbises.
har du hört talas om ironi?
Det är väll ändå ingen normal begåvad människa som tror på det jag skrev...
Va fan, dra du galsbloss så kommer allt att gå bra!
Lägger du bara ner att röka ibumentin innan du fyller 35 så är dina lungor lika fina som en 70 årig gammal man som aldrig rökt i hela sitt liv och detta är i jämnförelse med en kille som rökt ibumentin och ett paket cigg om dagen i 20år!
Så sägger du av i tid så finns det en chans även för dig!
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!