2013-12-03, 11:46
  #1
Medlem
För att ha varit en av de rakt genomgående bästa (sakmässigt) bästa politiker på 2000-talet så gav en snabb googling ingenting intressant om vad hon gör nu för tiden.

Bakgrund; f.d Folkpartist, cannabisförespråkare, en av mycket få personer i riksdagen som röstade mot FRA, motståndare till feminismens motsägelsefulla antijämnställdhet osv.

i debatt mot Bearice Ask låter det så här: http://www.youtube.com/watch?v=b2C0UyuWeA0 (03.00 in)

Gammal, jag vet, men hjälp mig ta reda på vad hon gör nu för att sprida sina budskap till allmänheten.

Hon har en stor supporter i mig
__________________
Senast redigerad av nigellas 2013-12-03 kl. 12:11.
Citera
2013-12-09, 23:08
  #2
Medlem
Känner inte till vad hon gör men håller med, klart bästa politiker som suttit i riksdagen. Visar tydligt på hur mycket man behöver fjäska för att "få sitta kvar". Demokratin fungerar inte för hon hade lätt plockat mängder av röster om folket fått välja
Citera
2014-02-17, 15:56
  #3
Medlem
KingKongFives avatar
Camilla Lindberg gör comeback i politiken, nu för Junilistan i EU-valet:

http://www.svd.se/nyheter/inrikes/sk...ta_8996582.svd

Så alla anhängare av att dödsknarket ska få flöda fritt inte bara i Sverige utan också i hela Europa bör masa sig iväg till valurnan och kryssa in Camilla Lindberg den 25 maj!

Skämt åsido! Även om inte Junilistan kommer att driva någon liberal agenda i EU-valet så tycker jag det är viktigt att ge Camilla Lindberg personröster... Vore trevligt om det på sikt kunde etableras ett liberalt (på riktigt alltså...) parti i Sverige med Camilla Lindbersg som partiledare!
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in