Citat:
Ursprungligen postat av
Tom.Of.Finland
Kom inte här och misstänk något. Kom inte hit och tro något. Kom inte här och anta något. Kom inte här och säg något.
Det är slut, over, finito. Kommer inte leda till åtal. Acceptera att du kan faktiskt inte vinna alla dagar. Liberala bortskämda överklassbarn som tror dig ha rätt i exakt allt.
Mueller väkte inte åtal och då kommer ingen annan göra det heller. Vem ska väcka åtal hade du tänkt? Demokraterna
Jävla loser du är Klyban. Jag hatar förlorare för att dem är sämre än andra. Du är en sådan förlorare att du inte ens kan acceptera att du är förlorare. Du måste vara någon billig arbetare som är rättshaverist och därmed inte kan kliva upp i hierarkin hos ett företag. Glovmopp. Kanske därför du skriver PM till mig ca 05:00 när du vaknar och ska gå till kneget.
Acceptera Trump vann. Deal with it!!!
Ja, Muellers utredning verkar över, men det ser vi först senare efter det är presenterat vad Mueller vet och vad Muller har lämnat vidare till SDNY.
Så om man inbillar det är över, så har man fel.
Kommer Mueller utreda mer, njae, verkar inte så.
Men inte heller verkar han klar, men det återstår och se om det är nått matnyttigt, eller bara tråkigt pappersarbete.
Jag vet inte vad det är för åtal, men det verkar finnas nått som bubblar reda.
kanske trump vann denna delfight(men det vet vi först senare med säkerhet).
Dock förlorade han samtliga andra, Mueller vann väl med ~50-1.
Så ur TS, så är trumpen en EXTREM STOR FÖRLORARE, när det kommer till utredningens syfte så kunder man inte bevisa det man kommer över i tillräcklig omfatting kan vi gissa(Men det får vi inte reda på innan utredningen är presenterad).
Så frågan är, vill du utredningen presenteras, för jag märkt att det finns ett stort motstånd till detta.
Finner det rätt lustigt då man säger Mueller har inget, men den som lever få se vad Mueller petat ned i sin rapport.
Sen finner jag det inte omöjligt att Mueller lämnat över saker till SDNY, för det har vi sett att Mueller gjort ett flertal ggr och lämnat ut saker till andra delstater och domstolar om personer som brustit mot lagen.
Du borde väl lärt dig efter dina hundratals pm till mig, att jag inte bryr mig om ad hominem?
Utan ser det som nån som gett upp.