• 1
  • 2
2024-08-15, 17:59
  #13
Medlem
TOMATJI104s avatar
Kan ingen ta bort den korrupte jubelidioten?
https://www.dn.se/ledare/radda-surst...nsk-tradition/
Citera
2024-08-23, 13:41
  #14
Medlem
Knut-Annes avatar
Det verkar som att inte alla kper Kullgrens frklaring att skarv och sl r bovarna, de verkar i stllet misstnka rovfisket.

Nu har miljorganisationer vnt sig till EU-domstolen fr att frska f stopp p strmmingsfisket i stersjn.
https://sverigesradio.se/artikel/ost...-det-ar-korkat
Citera
2024-08-26, 08:46
  #15
Medlem
Jag misstnker att Kullgren i ett svagt gonblick har lovat ngot t de som fretrder de storskaliga trlfiskarna. Resultatet blir nog att strmmingen mer eller mindre kommer att bli utrotad.
Citera
2024-08-26, 12:44
  #16
Medlem
Knut-Annes avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Konrad
Jag misstnker att Kullgren i ett svagt gonblick har lovat ngot t de som fretrder de storskaliga trlfiskarna. Resultatet blir nog att strmmingen mer eller mindre kommer att bli utrotad.
Han kan ocks haft lngvariga sympatier med dem.
Men resultatet kommer att bli som du skriver, i vilket fall som helst.
Citera
2024-08-30, 11:35
  #17
Medlem
trueforgoods avatar
Ldvinsalkisen Kullgren borde sparkas p stende fot d han och hans gelikar fullstndigt tar dd p strmmingbestndet i stersjn. En riktig jubelidiot. Fy fan vad gammal han ser ut fr vrigt, minst 10 r ldre. Men alkohol gr som bekant att man ldras i frtid.
__________________
Senast redigerad av trueforgood 2024-08-30 kl. 11:40.
Citera
2024-09-24, 11:04
  #18
Medlem
keckoishs avatar
Han vill visst ge lantbrukare mjligheten att lsa in sina mjlkkor p livstid. Aldrig ska de f vistas i sin naturliga milj. Sommarens betande blir ett minne blott. Blir att verg helt till att dricka havremjlk med andra ord. Vill veta att mjlken jag dricker kommer frn en i mjligaste mn lycklig ko. Hade grna betalt lite extra fr sdan mjlk som kommer frn en ko som jag vet fr g p sommarbete.
Citera
2025-02-19, 00:03
  #19
Medlem
FuckSwedens avatar
Enligt https://www.aftonbladet.se/nyheter/a...ta-pappaledigt kan en minister som tar frldraledigt f 90% i frldrapenning UTAN TAK. Dock finns det ingen direkt rttighet att f vara frldraledig, vilket i sig r helt rtt.

Men nd. Varfr har de inget tak? Varfr r det bara vi ddliga som ska dras med Frskringskassans regler?

Snacka om glidarjobb. Thomas Bodstrm lyckades snacka in sig hos Gran Persson och kunde vara hemma lnge med bibehllet arvode.
Citera
  • 1
  • 2

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in