Citat:
Ursprungligen postat av
Dylan
Pedo Hunters är hjältar. De tar sitt samhällsansvar genom att utdela en gnutta av de straff pedofiler förtjänar men som samhället är för peddo-kramande för att verkställa.
Alla som inte stöder Pedo Hunting [valfritt land] borde få sina hårddiskar beslagtana i husrannsakan och genomsökta efter barnporr.
Även dumpen har uttalat sig mot peddo hunting där folk blir misshandlade. ska Patrik och Sara alltså få sina hårddiskar genomsökta ?
Om att inte stödja pedo hunting är tillräckligt skäl för att få hårddisken genomsökt så skulle det bara i sverige sannolikt bli miljontals hårddiskar att genomsöka, det är knappast gratis vem betalar kalaset? du? skattebetalarna ? Om skattebetalarna, från vilka poster tycker du då pengarna ska tas ? eller kan du tänka dig en skattehöjning ?
Att söka igenom miljoner hårddiskar skulle ta mycket av polisens tid i anspråk, så vad är det du tycker polisen ska prioritera ned ?
Det finns annat än sexuella övergrepp som skadar barn, ett exempel är problemen med antibiotikaresistens som bl.a. orsakas av överkonsumtion av antibiotika. Tycker du därför att det också borde finnas hunters som misshandlar dem som överkonsumerar antibiotika ? Om man är emot det borde man då få sitt hem genomsökt efter illegalt införskaffad antibiotika ?