Hej jag skulle vilja köpa ett spel som heter DC Universe och det har för nån månad sedan släppts tror jag. Iaf det är hyfsat nytt. Jag hittade en kille på blocket som säljer det för 300:-
Är det en fälla eller är det så att killen kan behöva snabba pengar? Hur får man reda på att om det inte är någon som försöker lura en?
Det låter dumt att köpa det begagnat för 300 spänn. Gratismånaden som ingår är antagligen slut så du kommer behöva köpa en månad till, vilket kommer gå på 100-150 spänn, och för dom pengarna kan du antagligen köpa det nytt.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!