Citat:
Ursprungligen postat av 3do
jag har hört att karlskoga ska ha en av Sveriges största skyddsrum o att de ska finnas massa gångar o så.. så därför undrar jag om nån har varit nere där?
jag har varit inne i ett skyddsrum i karlskoga,avlägset i en skog typ. det va en stor "port" som några före mej hade brutit upp, så jag passade på att kika in en sväng. Det fanns en JÄ*LA massa GREJER DÄR INNE!!!! exakt vad som fanns där inne vill jag inte gå in på,eftersom jag inte vet vilka som läser det jag skrivit

det får bli min egen lilla hemlighet

.jag är 100% säker på att det va ett förråd och skyddsrum där inne+ miltals med "vattenledningsgångar" under jorden som man kunde gå i! jag skulle kika in några veckor senare igen men då hade dom tyvär bommat igen och lagat porten *suck* ni får tro vad ni vill om det jag skrivit men så är det!