2024-07-22, 02:29
  #35245
Avstängd
HassanVonEssens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av emmizen32
Du har rätt. De är inte bekräftade självmord ännu. Jag hade bara lust att anta det men bör ändra i listan.

#360 har väl oxå checkat ut?
Det är fan inte lätt att hänga med i svängarna om man råkar logga ut en stund.
Verkligen inte. Man får läsa ikapp ganska ofta. Men det är lättare nu än vad det var innan Gräv-gruppen skapades på Telegram.
Citera
2024-07-22, 03:23
  #35246
Medlem
sverjevenns avatar
#449
Vad i helvete såg jag nyss... Nästan i klass med Robinsonpeddot.
Sånt där ska ju bara avlivas på plats! Och nej! Det är ingen förmildrande omständighet att det är "bara på skoj", "bara fantasier" etc. För om man tycker dylikt är skoj och fina fantasier, ja då har man med råge förbrukat sin rätt att leva.
Så please Mr Bagge var so snill og slutt allt! Klipp av dej guleböjen för exempel!
#449
Citera
2024-07-22, 09:39
  #35247
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Florman
#447 Någon medicinskt kunnig som har en teori om varför karln vaggar fram så där? Måste väl bero på någon skada/missbildning eller sjukdom? 🤔


Det bor på att han är formad som en där leksak man hade förr i tiden, en gubbe som man vickade och så vickade den av sig själv ett tag. Han är för tjock på mitten och magen skvalpar. Hu va äcklit ..

#447
Citera
2024-07-22, 09:41
  #35248
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av korvstofft
Kanske är han alkis, har man druckit mycket och länge så kan det ge en hel del yrsel och påverka balansen även om man är nykter.
Med den där feta kroppshyddan så blir det svårt att inte vaja som en flaggstång under en blåsig dag.

Alkohol skulle även förklara den feta ölkaggen han har.

Har under åren dykt upp ett antal gäddor som ser ut att komma från dom mörkaste grottorna i Mordor.
Den här hobbiten åker definitivt upp på den toplistan.

#447 En sån kategori måste ju finnas vid årets slut, varelser från mörkaste grottorna i Mordor.
Citera
2024-07-22, 10:06
  #35249
Medlem
Redivivuss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Florman
#447 Är fascinerad av detta. Förstår att folk åldras snabbt efter 40, men mycket kan ju förbättras med schysst frisyr och bra kläder, vilket alla vet. Att till sexträff komma traskade barfota okammad i långt fett hår och orakad med en tältliknande t-shirt och små shorts som framhäver hobbitbenen fattar även den sämsta stylist är ett dåligt val, men gäddorna bryr sig inte, tjejerna ska dock vara snygga, men själva duger de som de är och inget "pjåller" behövs.
Bröstade upp sig gjorde han också, så självförtroendet var på topp. Han har nog lägrat några nedgångna tanter i alkisparken utanför bostaden kanske och därför fått för sig att han är ett kap?
Gäddorna är generellt sett helt i avsaknad av folkvett, finess, stil och takt och ton. Störda till den milda grad att de tror sig vara flickornas (eller pojkarnas) givna partners. Störningen är så svår att de saknar all form av självdistans, ödmjukhet och försiktighet. Allt skall fungera som i p-rulle världen där modellerna alltid är villiga för den store hingsten, vilken såklart gäddan identifierar sig som. Snabbt skall det gå också!

Gubbgäddorna tar rekord i idiotin. De kanske hade sina erövringar som yngre, det tror jag säkert kan vara fallet ibland. Men de lever ännu i tanken kvar i denna ungdom de en gång var och deras sinne har inte utvecklats i takt med deras kroppar. Ingen mognad med åren. Åldrandet är bara en siffra, om ens det. De fattar inte att de är slitna, fula, förlegade och förbrukade nu. De tror fortfarande att de är lika attraktiva och givna för vilka söta jäntor som helst. Jag skäms som man över alla dessa ras till män. De är bottenskrap som förstör för manssläktet i stort.
__________________
Senast redigerad av Redivivus 2024-07-22 kl. 10:28.
Citera
2024-07-22, 10:21
  #35250
Medlem
Redivivuss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av PROLIFIC
Visst ska gäddorna ta ansvar för sina handlingar och jag skyller ingenting på Dumpen. Det hindrar dock inte att jag tycker att det är ledsamt att människor väljer att avsluta sitt liv. Sen förstår jag att skammen över att ha outats som barnknullare gör att man inte ser en annan utväg. Särskilt när man som #446 utåt sett har varit framgångsrik, har särbo och vuxna barn (tror jag han skrev - loggarna var så jävla jobbiga att läsa). Och som jag skrev så är det givetvis svårare för en del gäddor att komma tillbaka än andra. Vill man leka incestlekar med lågstadiebarn så är man så körd och störd men det hindrar inte att jag tycker att det är ledsamt att nån tar sitt liv.
Det är ledsamt för de anhöriga. De har givetvis drabbats mycket hårt av att saker och ting aldrig klarades upp ordentligt. Suiciden blev på så sätt det ultimata sveket. Sedan är det rent allmänt ledsamt att män som skulle kunna ha fungerat utmärkt i samhället, flera av de avlidna hade ju hyfsade utbildningar och förvärv, valde en störd livsstil som fördärvade livet för andra. Oftast en hemlighet såklart. Men man kan undra om inte någon/några ändå kände till detta och att det borde på något vis ha uppdagats förr så att käppar kunde ha satts i hjulen för gäddornas framfart. Men, nu är vi OT.
Citera
2024-07-22, 10:30
  #35251
Medlem
Korv-Bajss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av HassanVonEssen
Lista på avlidna gäddor.

Denna uppdatering: bekräftat självmord på #446 Minidildomannen som slår nytt rekord i kortast tid från uthängning till självmord. Fyra dagar!

Å ena sidan var tiden, fyra dagar, från uthängning till självmord kort.

Men å andra sidan var tiden från att han senaste (?) gången blev häktad för
barnpornografibrott till självmordet 22 dagar.

Och tiden från att han själv anmälde att han blivit utpressad efter att ha sexchattat
med vad han trodde var en 13-åring till självmordet var över 4100 dagar.

Så frågan är om det här verkligen var ett snabbt självmordsbeslut,
eller om det var någon som kanske har växt fram under en lååång tid.
Citera
2024-07-22, 10:35
  #35252
Medlem
Redivivuss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Sturuf
Det bor på att han är formad som en där leksak man hade förr i tiden, en gubbe som man vickade och så vickade den av sig själv ett tag. Han är för tjock på mitten och magen skvalpar. Hu va äcklit ..

#447
Jag tror att #447 är den person som här utpekas som misstänkt för våldtäkt mot två 14-åriga flickor. Hans ålder då det begav sig, 2002, stämmer mot hans ålder idag. Jag hoppas någon kan gräva i detta!!!

https://sverigesradio.se/artikel/33050
Citera
2024-07-22, 10:39
  #35253
Medlem
Redivivuss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Inthemove
Ja det kan tyckas sekundärt, men alla dessa porrbilder i #448 chatt med oblurrade ansikten är väl onödigt då tredje man (läs kvinna) kan bli lidande. Ingen vet ju vilka obskyra sajter han hittat bilderna på och om tjejerna ens varit medvetna om publiceringen från början. Tänk mediedrevet om dumpen hänger ut en svensk tjej med dase i munnen vid ofrivillig exponering...
#448 är ett typexempel på porrskadad. Vet inte om jag tycker att han är en så särskild farlig gädda, mest bara knäpp. Hoppas att frugan handlar rådligt.
Citera
2024-07-22, 10:42
  #35254
Medlem
Redivivuss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Flensifittan
Att mannen utan samvete tog sitt liv förvånar mig. Verkar ju helt avtrubbad och 0 empati. Kan inte vara relaterat till att han blev avslöjad på Dumpen måste bero på andra faktorer.
Håller med här.
Citera
2024-07-22, 10:44
  #35255
Medlem
Redivivuss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av mortill2
Denne var riktigt vidrig 🤮 nummer 449

https://dumpen.se/2024/07/21/oslogdansk/
De grövsta fallen är det huvudet av som gäller egentligen. Men då vi inte har den påföljden i Norden idag så är det givetvis livstids förvar utanför samhället som är aktuellt.
Citera
2024-07-22, 11:07
  #35256
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Redivivus
#448 är ett typexempel på porrskadad. Vet inte om jag tycker att han är en så särskild farlig gädda, mest bara knäpp. Hoppas att frugan handlar rådligt.

#448 Detta belyser väl problemet med att hetsa gäddor till självmord, att även de som bara är knäppa och porrskadade, men som saknar copingstrategier utraderas ifrån jordens yta i "förebyggande syfte"? (Man förebygger något som aldrig hade inträffat...)
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in