Citat:
Ursprungligen postat av
PissBuss
Med tanke på att du svarat ganska snabbt och kan skriva någorlunda är du förmodligen inte döende. Förslagsvis lägger du ned pundandet i minst ett halvår och ser till att pumpen och nervsystemet får en chans att läka ihop ordentligt, och nästa gång håller du dig till väsentligt måttligare intag.
Det är ett lömskt rusmedel. Finns skäl till att många som kört ett tag när de var hyfsat unga plötsligt får en infarkt och försvinner kring femtio.
Yes, tack för förslaget, låter väldigt rimligt. Pipet i öronen har blivit lite värre och min syn är halvdan tycker jag (på samma sätt som när det är mörkt).
Ett till tillägg: det KAN inte ha varit mer än 0.2g men det är högst sannolikt tjack utbankat med mera, men själva dosen var inte ens högre än vad jag har tagit innan.
Så länge jag inte har stor risk att dö just nu är det ok. Finns det nåt jag kan göra själv för att lugna ner det hela.
Liten uppdatering: skakar mycket mindre
och inte lika kall i händer och fötter. Känns dock som ett litet pirr i mitten av diafragman