Citat:
Ursprungligen postat av
MissAjDiHiDi
Vad ljligt och skrattretande i ett land dr vi ska vara fria individer. Vill folk slja det finns kpare s lt dom gra som dom vill.
Brottsbeteckningen kp av sexuell tjnst ndras till kp av sexuell handling och det straffbara omrdet fr det brottet och fr koppleri utvidgas till att ven omfatta handlingar som utfrs p distans, dvs. utan fysisk kontakt.
Undrar var de tnker sig att dra grnserna? Ska det vara olagliget att betala en Cam-tjej fr att Onanera? (Gissar att det skulle rknas som en sexuell handling?), men lagligt att betala henne fr att visa tuttarna?
En annan sak man kan undra r vem detta r tnkt att skydda? (Bortsett frn Statens Svenska ideologi d frsts) Gissningvis ursktar de det med ngon ludding skrivning om unga som via cam-shows lockas vidare till prostitution.
Tveksamt om det blir ngot av detta, men man ser att sedesmoralsimen i Sverige r djupt rotad.