2009-02-05, 15:21
  #1
Medlem
Kyscs avatar
Har gått i tankarna på att åka resa iväg med främsta målet att handla riktigt billiga saker (för egen användning och/eller vidareförsäljning i Sverige).

Söker förslag på närbelägna, prisvärda resmål med ett stort sortiment av billiga saker att köpa. Resekostnaden ska vara så liten som möjligt. Har ni några tips?

Själv kommer jag att tänka på östeuropa/baltikum eller Portugal. Vart är det egentligen som billigast i östeuropa/baltikum.

Tacksam för svar.
Citera
2009-02-05, 15:27
  #2
Medlem
Sprit i Tyskland?
Citera
2009-02-05, 15:40
  #3
Medlem
Kyscs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av AS_14
Sprit i Tyskland?

Ibland söker man mer i livet än alkohol :P
Citera
2009-02-05, 15:40
  #4
Medlem
H.E.L.s avatar
Ullared såklart!
Citera
2009-02-06, 00:33
  #5
Medlem
Kyscs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av H.E.L.
Ullared såklart!

Hehe; känner mig lite för hipp för det på nå sätt -_-
Citera
2009-02-09, 14:12
  #6
Medlem
Mr. Pissfaces avatar
Polen är inte så dumt, det var visserligen innan de gick med i EU jag var där men det är fortfarande rätt billigt. Du tar dig dit med färja för en rimlig slant. Vill minnas att när jag åkte kunde man köpa nåt slags femdagars-paket och bo på båten i hamnen i Gdansk. Vet inte hur det funkar nu, men kolla in www.polferries.se

Edit: Hotellet vi bodde på hette Mercure Hevelius, riktigt fint med bra läge i Gdansk. Bara att googla.
__________________
Senast redigerad av Mr. Pissface 2009-02-09 kl. 14:15.
Citera
2009-02-09, 19:30
  #7
Medlem
möbelklisters avatar
Kina och Indien.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in