Citat:
Ursprungligen postat av
TjackRaise
att sitta i baren på puben innanför City Kebab en vardag efter löning som denna rekommenderas starkt! stänger 01 varje dag.
City kebab har jag ätit en del kebabrullar genom åren som bakismat, färdiga tortillas bröd de bara värmer, riktigt sunkigt men gott som bakfyllekäk. Har bara tittat in där i baren på andra sidan och det måste vara den dräggigaste krogen i gbg nuförtiden. Där får man komma och se ut som man vill, no dresscode kan jag lova 😅
För er som minns murveln inne i nordstan. Den var nr 1 på sin tid när det kommer till drägg. Fy fan vilket klientel som kunde vistas där, samlat på ett och samma ställe. Som normal person var det en upplevelse utöver det vanliga. Toaletterna där var vidriga, stank urin så jag fick hålla andan när jag gick in på toa.