Citat:
Ursprungligen postat av
elsydeon
Jag tycker att hans rasist och nazist argument var ganska bra, eftersom Danmark är rasistiska eftersom de vill inte ta in invandrare, och muslimer kan också jämföras med judar under förintelsens tid, eftersom de är hatade idag, precis som judarna 1939, precis som Arnstad sa. Så om man är emot muslimer så är det ungefär som att vara en nazist eller hur?
Antingen är du troll eller har du otur när du tänker, vari ligger det rasistiska/nazistiska att vilja ha en kontrollerad invandring? Danmark vill inte, till skillnad från sjuklövern i Sverige, importera problem som i förlängningen kommer förstöra landets ekonomi, välfärd och kultur, som byggts upp under flera hundra år. Har inget med rasism att göra utan handlar om att ta ansvar för de som redan bor i landet.
Edit: När kommer Sverige visat att vi inte är rasister? När vi har samma ekonomi som Grekland? Somalia? Du förstår väl själv att det är dit vi är på väg?