Citat:
Ursprungligen postat av
Gary.Glitter
De svalt ihjäl 3 miljoner Ukrainare för att föda folket i ryska städer. Det är vad Ukrainarna vet kan ske igen om Ryssen kommer.
De svalt ihjäl miljontals ukrainare genom att först mörda sina egna jordbrukare, som det börjat gå för bra för, och därmed skapa spannmålssbrist. Allt i kommunismens namn. Det är viktigast att alla har det lika dåligt, förutom de mordiska jävlarna vid makten då. Men är det rättvist att idag, lasta ryssarna som folk, för alla grymheter och allt vansinne som Stalin och Lenin stod för? Folket levde i pincip i ”1984”. Och idag är de fast med ett otroligt korrupt system, som endast får fram otroligt korrupta ledare.
Däremot börjar man undra hur det står till i huvudet på en del svenska bortklemade individer, när man ser flaggor med Hammaren o skäran, bilder på Stalin et.c på Sergels torg kring 1:a maj. Många av dem kallar sig för antifascister. Samtidigt får den egna ideologin, fascismen att framstå som amatörmässig när det kommer till massmord, mänsklig grymhet och totalt vansinne. Skrämmande ignorans.