Citat:
Ursprungligen postat av
mymyself
Tänk att du inte klarade av att svara på en enkel fråga?
Det har jag ju förklarat.
Jag vill inte betala mer i skatt för skador som uppkommer i samband med steroidbruk.
Det finns ingen särskild aggression från min sida gentemot steroidbrukare. För min del är det OK att den enskilde individen brukar steroider om dom också tar ansvar för riskerna.
Jag hajar att det inte är kul att känna att man inte har fysiken som man kanske hade när man var ung och kroppen orkade mer.
Det är lockande att ösa på olika typer av tillskott för att få tillbaka känslan man kanske hade när man var 25 år.
Vad vet jag?
Det är orimligt att vi andra ska betala kalaset när vården måste tillkallas för att reda ut och fixa problemen som den enskilde har skapat åt sig själv.
Många andra saker är mycket allvarligare och väldigt mycket mer kostsamma. Det räcker att läsa en tidning eller kolla på nyheterna för att bli förskräckt av hur vårt samhället utvecklas.
Stenkastning, våldtäkter, skjutningar, kidnappningar etc
Skillnaden är att ingen kommer på tanken att den typen av handlingar ska legaliseras.