Citat:
Ursprungligen postat av
_Baste_
#346 blev alltså tillsammans med sin fru någonstans i tiden när hennes döttrar var runt 10 år. Var det frun eller döttrarna han var intresserad av?
Han är ingen sån där ”översexuell” gädda som stämmer träff med en fjortonårig för att han inte har några andra alternativ. En del av dumpens gäddor hade förmodligen valt en vuxen kvinna före en fjortonåring om de haft chansen, men på grund av deras låga sociala status så har de aldrig haft någon chans på en vuxen kvinna och nappar då på 14-åringen för att det är deras enda chans till sex. 346:an passar inte in i den bilden. Han ser normal ut och har ett ordnat liv. Om han bara var ute efter sex skulle han med lätthet kunna ordna det med en vuxen kvinna - en kollega på jobbet, ragg på krogen eller genom diverse appar. Så det faktum att han ändå går efter en fjortonåring visar att det är en läggning han har. Det var inget tillfälle som gjorde tjuven eller liknande. Och då har han haft den läggningen även när döttrarna var i den åldern.
Vidare tror jag han är alkoholist. Han har det ansiktet. Kan han möjligen vara våldsam och hotfull mot frun? Min erfarenhet är att ju mer någon försöker måla upp en positiv fasad, desto mörkare brukar det vara bakom den. Positiva, glada bilder på instagram där man målar upp en perfekt tillvaro brukar snarare vara ett tecken på att verkligheten är den motsatta. Hoppas Sara och Patrik kollar upp den saken. Det är inte omöjligt att gäddan med våld eller hot om våld tvingar henne att stanna kvar i förhållandet.
Precis detta som gör honom så läskig, han är en av Dumpens få äkta pedofiler. Han stämde träff med en tjej i puberteten, men han ville ha bilder på henne när hon var yngre.. runt 10-11 iirc. Han tänder alltså bokstavligt talat på barn och är per definition en pedofil.
Som du säger så består större delen av Dumpen av misslyckade människor ur socialgrupp 3 som antagligen valt en myndig tjej om dom haft chansen - men istället valde en 13/14-åring för att dom gick att muta med cigg eller cider.