Citat:
Ursprungligen postat av powerforcer
Normalt att frlora p poolspel, hoppas bara vinsten kommer nngng
Finns mnga bra gratisartiklar nedan, srskilt "V75 med liten insats":
http://www.storavinster.se/
Tackar fr den !
Fick en rolig utmaning idag av min kompis som jag frlorade tillsammans med igr. Eftersom vi bda just nu har ekonomin till att frlora en tusenlapp, smrtsamt men okej. S kom vi verens fr att kra. Reglerna r mycket enkelt. Vi har en varsin budget p 1000 SEK. Vi fr en vecka p oss att spela de p trav(Endast hos ATG, allts inga H2h-Spel). No Limits !
Och nsta mndag s ska vi jmfra vra budget, den som har mest pengar kvar vinner. Vi mste dock spela minst en gng ! Jag kommer antagligen frlora vadet men gr ut stenhrt med mitt lilla "super-system".
V65 rjng Mndag 10 Maj
V65-1: 3,8
V65-2: 2,3
V65-3: 2,5,10
V65-4: 3,9,15
V65-5: 4,5,9
V65-6: 1,2,4
328 2= 648,00 SEK
Hur tror ni det gr fr mig? Vore roligt att kra ngot liknande hr p Flashback, kanske en egen DD-mstare ?
Har frvisso v75 race, men snt hr med budget tycker jag r roligt. Men d kanske vi ska ha lite mer reglerat, och kanske fiktiva pengar s ingen knner att de inte kan vara med PGA ekonomiska skl.